Rajono mokinių asociacija

Ignalinos kultūros ir sporto centro bazėje savo veiklą vykdanti rajono mokinių asociacija  organizavo   šiuos renginius: LITEXPO  parodų rūmuose aplankytos ,,Studijos-2018 “paroda, organizuoti Kalėdoms ir Valentino dienai skirti muzikiniai vakarai. Mokiniai vedė protmūšius, mokymus savo bendraamžiams, lankėsi rajono mokyklose, bendravo su mokinių tarybomis, dienos centro ,,Caritas“ vaikais, organizavo jaunimo gyvos muzikos festivalį ,,Kosmosas -11“, ,,Laiko kapsulės‘‘ skirtos Lietuvos šimtmečiui perdavimo ceremoniją, bendravo į Ignaliną  iš Serocko atvykusiais lenkų  mokiniais.

Mokinių taryba

IRMA 2020 metų veiklos planas

Vyko rajono mokinių asociacijos savivaldų atstovų vadovų klubo mokymai, kurių metu buvo kalbama apie Mokyklų bendruomenių metus bei metinę programą ,,ŽEMĖ”, apie emocinę aplinką mokyklose, apie mokyklų bendruomenių sutelkimą bendram darbui siekiant įveikti smurto ir patyčių iššūkius. Programoje ,,Žemė” nagrinėjamos rūšiavimo bei maisto vartojimo problemos, jų sprendimo būdai.

Mokymuose dalyvavo Ignalinos viešojoje bibliotekoje pagal Europos solidarumo korpuso programą savanoriaujančios dvi savanorės iš Rusijos ir Baltarusijos. Jos pasakojo apie savanorystės programas, reikalavimus joms, dalyvavimo sąlygas, paraiškų teikimą, dalinosi įspūdžiais apie Ignalinos kraštą, kurį jau spėjo pamilti. Jaunimui palinkėjo dalyvauti savanorystės projektuose, nes tai puikus laikas savęs atradimui, pažintims su kitomis šalimis.

Kitas Kos‘t‘mosas

Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko jau tryliktą kartą, tradicija tapęs, rajono mokinių asociacijos organizuojamas festivalis ,,Kitas Kos‘t‘mosas‘‘. Renginį vedė Viltė Daubaraitė, kuri ir pristatė jaunuosius atlikėjus. Vieniems dainininkams muzika yra gyvenimo prasmė,  kitiems savęs išreiškimas , hobis. Visaginietei Ievai ,,muzika tapo mano asmenybės dalimi‘‘, ignaliniečių grupei ,,quolia‘‘,,neįvardijamas jausmas‘‘, ignaliniečiams Evelinai Steponianaitei ,,savotiška magija‘‘, Gabrieliui Talijūnui ,,terpė, kurioje gyvena absoliuti laisvė‘‘, Rūtai Ragaišytei ,,muzika jos karščiausias troškimas, nežemiškas jausmas‘‘, jaunimo grupei iš Molėtų ,,Actas‘‘ muzika, ,,laiko praleidimas‘‘, Aurimui ir Saulei ,,tai didelę gyvenimo dalį užimantis dalykas. Kažkas, be ko turbūt negalėtume gyventi‘‘.

 Dainų  autoriui ir atlikėjui iš Vilniaus Gabrieliui Vageliui ,,muzika yra didžiausia galimybė išreikšti save bei realizuotis. Tai būtina gyvenimo dalis kaip oras ir vanduo‘‘.

Kaip ir visada festivalis sulaukė gausaus jaunimo būrio, kurie su malonumu klausėsi jaunųjų dainininkų, jų bendraamžių, atliekamų dainų.